• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piękne księżniczki i dzielni rycerze z klasy 4a w swoich średniowiecznych zamkach

Temat lekcji historii „Rycerze i zamki” zainspirował uczniów klasy 4a do wykonania makiety zamku. Z wielką dbałością i troską o szczegóły, dzieci przygotowały sześć modeli. Zwracały uwagę na funkcjonalność budowli i przeznaczenie zamku.
Indywidualne prace wykonali:
Barbara Bolanowska, Paweł Rajnik, Artur Materniak.
W zespołach pracowali:
Klaudia Kuczwar, Oliwia Smerecka, Weronika Zając,
Oliwia Penar, Emilia Pitrus,
Patryk Hanus, Adrian Wołczański.
Wykonawcom gratulujemy zdolności artystycznych i dużej wiedzy, którą wyrazili w zaprezentowanych przez siebie modelach średniowiecznych zamków.