• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nagrody w Gminnych Konkursach Bożonarodzeniowych

W dniu 6 stycznia 2018 roku w GOK-u w Rymanowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Dla licznie zgromadzonej publiczności najpiękniejsze kolędy zaśpiewali laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej 1. miejsce zdobyła Zuzanna Kasperkowicz - uczennica klasy 3b. Wyróżnienia zdobyli: Maja Penar i Julia Deptuch z klasy 1a, Julia Szepieniec z klasy 1b, Amelia Malinowska - uczennica klasy 2a oraz Gracjan Tworek - uczeń klasy 3a. Wśród wokalistów klas 4-6 Grand Prix przyznano Amelii Chmiel - uczennicy klasy 6b, a wysokie 3. miejsce zajęła Oliwia Szybka z klasy 5a. W tej grupie wiekowej jury przyznało wyróżnienia: Izabeli Sirędze, Aleksandrze Graboń i Angelice Gacek z klasy 6a. Na najwyższym podium stanęła też nasza gimnazjalistka - Otylia Landsmann z klasy IIB, która zdobyła 1. miejsce. Gratulacje.

Wyróżnieni to podopieczni Pań: Moniki Rygiel, Alicji Zajdel, Urszuli Koźmy, Magdaleny Kasperkowicz, Marii Niemczyk i Pana Bogusława Malinowskiego.

Podczas świątecznej gali ogłoszono również wyniki eliminacji gminnych Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”. Na wielkiej scenie, po odbiór nagród, stanęła duża grupa uczniów klasy 2a edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły. Wyróżnienia i nominację do etapu powiatowego w Jedliczu w Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie” otrzymali: Blanka Krzysztyńska, Wiktor Hanus, Amelia Malinowska, Maja Niemczyk, Anna Pelczar, Kornel Ziemiański i Jakub Siręga. Nagrodzeni wykonali prace pod kierunkiem nauczycielki Urszuli Koźmy.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe wręczył wszystkim laureatom Burmistrz Gminy Rymanów - Pan Wojciech Farbaniec. Gratulujemy zwycięzcom.