• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Z wizytą w teatrze

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie,
Którzy kolejno wchodzą i znikają”.

William Szekspir

Dnia 18 grudnia 2017 roku uczniowie klas piątych i szóstej pod opieką Pań: Alicji Kabiesz, Agnieszki Kwolek- Śliwki i Pana Józefa Krzysztyńskiego wybrali się na przedstawienie teatralne pod tytułem „Alicja w krainie czarów”. Spektakl wystawiony był w RCKP w Krośnie przez aktorów z Teatru Bohema w reżyserii Katarzyny Lach.
Po zajęciu miejsc, zniecierpliwieni uczniowie czekali na rozpoczęcie przedstawienia. Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, wszyscy odczuwali prawdziwą magię teatru. Zobaczyliśmy nietypowo ubrane postacie, a scenografia wzbudziła w nas prawdziwy podziw. Naszą uwagę przykuły niezwykłe kostiumy Białego Królika, Kota- Śmiechota, Królowej Kier, Myszy czy Niby Żółwia.
Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna, co podobało nam się, bo muzyka pomagała zrozumieć wymowę i nastrój dzieła.

Gra aktorów, pełna swobody, wywołała na naszych twarzach uśmiech, czasem zaskoczenie. Obdarzona niezwykłą fantazją Alicja zaraziła widzów radością, a jej gra aktorska zapewniła im dobrą zabawę.
Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa, a sam spektakl zostanie długo w naszej pamięci.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Misyjnym Sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym. Tam zwiedziliśmy pomieszczenia ze zbiorami pochodzącymi z Afryki oraz dowiedzieliśmy się o historii założenia Zgromadzenia i jego najważniejszej postaci - s. Annie Kaworek.
Wyjazd dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i był niezwykła lekcją z zakresu edukacji teatralnej.