• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Karol Jurasz i Jan Jurasz z awansem do zawodów stopnia drugiego Olimpiady Matematycznej Juniorów!

„Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno –
 piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby”.

Bertrand Russell

Dnia 12 grudnia 2017 roku opublikowano listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów drugiego stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Na tej liście znaleźli się nasi gimnazjaliści: Karol Jurasz i Jan Jurasz, podopieczni Pani Edyty Krukar.
Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolski konkurs matematyczny o wysokim standardzie merytorycznym, skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Finalistom i laureatom OMJ przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z matematyki. Zawody są trójstopniowe. Etap pierwszy składał się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej. Część korespondencyjna polegała na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przesłaniu ich do Komitetu Okręgowego OMJ. Część testowa odbyła się w szkole. Podczas 75-minutowego sprawdzianu uczestnik odpowiadał na 15 pytań testowych. Każde pytanie składało się z trzech niezależnych stwierdzeń. Zadaniem uczestnika było rozstrzygnięcie, które z tych trzech zdań są prawdziwe. Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia była suma punktów obu części. Zawody drugiego i trzeciego stopnia odbywają się w terminie i miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ. Podczas trzech godzin uczniowie będą zmagać się z 5 niebanalnymi zadaniami otwartymi. Gratulujemy i trzymamy kciuki!