• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Podziękowanie od rodziców Frania

W dniu 5 grudnia 2017 roku otrzymaliśmy podziękowania od Państwa Barbary i Mariusza Barudów, rodziców poważnie chorego Frania. Zainteresowaliśmy się jego losem, dlatego postanowiliśmy pomóc chłopcu i ulżyć mu w cierpieniu. Zaangażowaliśmy się w akcję zbierania plastikowych nakrętek w celu pozyskania środków na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Historia tego dzielnego chłopca zrobiła na nas tak wielkie wrażenie, że zorganizowaliśmy kiermasz domowych ciast, z którego całkowity dochód został przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację. O tym wydarzeniu informowaliśmy TUTAJ.
Rodzice Frania, doceniając szlachetny gest społeczności szkolnej, wyrazili swą wdzięczność, pisząc do nas list z podziękowaniami za altruizm i empatię:

 

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Składamy serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej
Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej
za przyłączenie się do akcji zbiórki nakrętek.
Zachęcamy do dalszego udziału w tym przedsięwzięciu.
Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć uczniom,
którzy zorganizowali kiermasz domowych ciast.
Zebrane przez Was, Drodzy Uczniowie, pieniądze
ułatwią nam zakup specjalistycznego łóżeczka rehabilitacyjnego dla Frania.
Dziękujemy za wzruszające życzenia
i ogromnego pluszowego psa, którym Franio bez problemu może się przykryć.
Dziękujemy za pomoc w walce o lepsze jutro Frania.


Z wyrazami wdzięczności

Barbara i Mariusz Barudowie