• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.

Józef Piłsudski

Ogłaszamy Konkurs Literacki „W drodze do niepodległości”, adresowany do wszystkich uczniów klas 6-7 szkół podstawowych i II-III gimnazjów z terenu gminy Rymanów. Zadanie polega na zredagowaniu tekstu prozatorskiego bądź poetyckiego, zainspirowanego ważnymi wydarzeniami z dziejów państwowości polskiej: od utraty niepodległości w roku 1795 po jej odzyskanie w 1918. Czekamy na Wasze prace do 22 grudnia 2017 roku. Wręczenie nagród odbędzie się 22 stycznia 2018 roku w 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Konkurs jest jedną z form uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, utraconej wskutek rozbiorów na 123 lata. Okres zaborów był to czas wielkiej próby dla naszych przodków – walki zbrojnej, a także pracy u podstaw i pracy organicznej. Nie zwlekajcie. Spróbujcie swych sił na polu literackim. Na najlepszych czekają nagrody! Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.