• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zbieramy plastikowe nakrętki dla Frania

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

Ks. Mieczysław Malińsk

Franio urodził się 29.12.2014 roku z zespołem wad VACTERL. Przeszedł osiem zabiegów operacyjnych w tym operację serca i przełyku. Wymaga codziennej rehabilitacji i stymulacji. Potrzebuje nowego sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego.
Angażując się w akcje zbiórki nakrętek, niewielkim wysiłkiem możemy mu pomóc. Plastikowe nakrętki, pokrywki z tworzywa PET w opisanych opakowaniach należy dostarczyć do gabinetu pedagoga w ostatni piątek każdego miesiąca, podczas lekcji godziny wychowawczej. Na koniec podsumujemy ilość zebranych nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia w klasie. Mamy nadzieję, że nikt nie pozostanie obojętny i każdy włączy się do zbiórki.