• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy plastyczne Krystiana i Mai

W dniu 14 czerwca 2017 roku na polu biwakowym Rezerwatu Przyrody „Źródliska Jasiołki” został rozstrzygnięty Rejonowy Konkurs Plastyczny „Dary lasu” zorganizowany przez Nadleśnictwo Rymanów. W konkursie nagrodzono dwoje dzieci z naszej szkoły. Krystian Niemczyk z klasy 2a zdobył 2. miejsce, a Maja Niemczyk z klasy 1a zajęła 3 lokatę. Laureaci wykonali prace pod kierunkiem Urszuli Koźmy. W nagrodę otrzymali bogate upominki i pamiątkowe dyplomy. Był także poczęstunek, pyszne lody i zabawy nad brzegiem Jasiołki. Niemałą atrakcją była wędrówka szlakiem turystycznym rezerwatu przyrody rozciągającego się wzdłuż granicy polsko - słowackiej. W czasie wspólnej wędrówki nagrodzeni i reprezentanci szkół znajdujących się w zasięgu Nadleśnictwa Rymanów podziwiali bogatą, chronioną faunę i florę, mokradła, torfowiska z charakterystycznymi kopcami, obumarłe drzewa, tamy wybudowane przez bobry oraz przydrożne kapliczki.

Obejrzeli też obelisk poświęcony Beskidzkim Kurierom AK 1939 - 1944 oraz pomnik poległych w walkach z bandami UPA. Swoją wiedzę wzbogacili dzięki ciekawym opowieściom Pani Marii Szkutnik - zastępcy nadleśniczego oraz Pana Pawła Grodzińskiego - leśniczego leśnictwa w Moszczańcu. Na długo pozostanie w pamięci dzieci bogactwo przyrodnicze, niezapomniane krajobrazy i zabytki kultury. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom nadleśnictwa, a szczególnie Pani Magdalenie Kułak za coroczną organizację Leśnego Dnia Dziecka.