• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Pierwszoklasiści na koncercie w Szkole Muzycznej w Rymanowie

W dniu 15 maja 2017 roku uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez Szkołę Muzyczną 1 stopnia działającą przy ZSP w Rymanowie. W auli im. Marka Góry rozbrzmiewały utwory instrumentalne w wykonaniu zdolnych, utalentowanych młodych wirtuozów oraz ich nauczycieli. Pierwszoklasiści z ogromną uwagą słuchali muzyki rozrywkowej, klasycznej i filmowej granej solo, w duecie, trio, kwartecie oraz orkiestrę. Z zainteresowaniem wsłuchiwali się też w brzmienie trąbki, saksofonu, klarnetu, fleta prostego i poprzecznego, gitary, kontrabasu, akordeonu i fortepianu. Podczas koncertu nie zabrakło też utworów wokalnych. Radość obcowania z muzyką była ogromna. Koncert okazał się wspaniałą lekcją muzyki - pełną wiedzy, niezapomnianych doznań i estetycznych wrażeń.

Urszula Koźma - wychowawczyni klasy