• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wyróżnienia w Gminnym Konkursie Plastycznym „Mieszkańcy Szepczącego Lasu – portret Tappiego lub jednego z jego przyjaciół”

W dniu 11 maja 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rymanowie nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego zorganizowanego w ramach „Tygodnia Bibliotek”. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie z klas 1-3 z Gminy Rymanów mieli za zadanie wykonać portret wikinga Tappiego lub jednego z jego przyjaciół. Jury oceniając prace, brało pod uwagę pomysłowość, estetykę i oryginalność. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Marta Telega z klasy 2a oraz Emilia Pitrus i Jakub Kumka z klasy 3a, którzy otrzymali wyróżnienia. Dyplomy i nagrody książkowe laureatom konkursu wręczyła dyrektor biblioteki Pani Monika Rygiel.
Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Pań Urszuli Koźmy i Agnieszki Szul.