• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Karolina Rygiel laureatem 1. miejsca w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Siatkówka – sport, który łączy, a nie dzieli”

„Siatkówka to najpiękniejsza choroba i najzdrowsze uzależnienie”.

W dniu 12 maja 2017 roku poznaliśmy werdykt jury, oceniającego prace w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Siatkówka – sport, który łączy, a nie dzieli”, zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Byczynie (woj. opolskie). Turniej literacki adresowany był do uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z całego kraju. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych dla poezji i prozy.
Zadaniem uczestników było nadesłanie opowiadania na temat spotkania ze swoim ulubionym siatkarzem albo siatkarką (kategoria prozatorska) lub fraszki, poświęconej wybranemu siatkarzowi kadry narodowej (kategoria poetycka). Wspaniały wynik zanotowała Karolina Rygiel z klasy IIA, która zdobyła 1. miejsce w Polsce! Uczennica w opowiadaniu „Walczyć do końca” oddała hołd wybitnej siatkarce Agacie Mróz – Olszewskiej, dwukrotnej złotej medalistce Mistrzostw Europy, trenowanej przez Andrzeja Niemczyka, przedwcześnie zmarłej w wieku 26 lat w 2008 roku. Autorka pracy, oglądając telewizyjne transmisje meczów, opisywała jej niezwykłe umiejętności techniczne na boisku, zgranie z drużyną, radość, płynącą z gry w siatkówkę.

W swej opowieści nawiązała do premiery filmu „Nad życie” w reżyserii Anny Pluteckiej – Mesjasz. W 2012 roku doszło do kolejnego spotkania (tym razem na ekranie kina) z wybitną siatkarką, w której rolę wcieliła się Olga Bołądź. Postać Agaty Mróz stała się dla uczennicy inspiracją, by nigdy – mimo słabości – się nie poddawać.
Gratulujemy wspaniałego sukcesu, popartego talentem, zdolnościami i pracą. Opiekunem merytorycznym był Pan Waldemar Kilar.