• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Warsztaty z robotyki

W dniu 5 maja 2017 roku w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie rozpoczął się cykl warsztatów z robotyki, realizowanych w ramach grantu przyznanego na ten cel przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Celem zajęć jest upowszechnienie informacji o walorach edukacyjnych nauczania robotyki w szkołach, szczególnie istotnych przy rozwijaniu u uczniów kompetencji komputacyjnych, co w tym roku objęte jest priorytetem Ministra Edukacji Narodowej.
Wśród placówek zakwalifikowanych do udziału w warsztatach znalazła się również nasza szkoła, którą reprezentowali Szymon Bober i Patryk Krukar (uczniowie z klasy 4b) oraz Pani Agnieszka Szul. Na pierwszych zajęciach chłopcy konstruowali i programowali autonomicznego robota, który przemieszczał się, mierzył przebytą odległość oraz wykorzystywał czujnik kolorów.
Zajęcia były dla czwartoklasistów ciekawą lekcją rozwijającą kreatywność i uczącą algorytmicznego podejścia do rozwiązywania problemów.