• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wystąpimy w wielkim finale III Krośnieńskiego Dyktanda PWSZ!

„Z wyjątkiem ortografii i wymowy można nauczyć się angielskiego w 30 godzin, francuskiego w 30 dni, niemieckiego w 30 lat”.

Mark Twain

W dniu 13 marca 2017 roku poznaliśmy wyniki I etapu III Krośnieńskiego Dyktanda, organizowanego przez Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Do zmagań z polską ortografią przystąpili 1 marca uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Pisali ze słuchu tekst autorstwa prof. Kazimierza Sikory nafaszerowany pułapkami ortograficznymi. Sporo trudności piszącym sprawiały – o dziwo – nie wyrazy rodzime (w tej grupie wymienić wypada rzeczowniki: horda, wataha, husaria, przyczółek, rzeżucha, jarmuż, szczeżuja), lecz zapożyczenia z języków obcych (lancz / lunch, de volaille / dewolaj, red-bull, rostbef).
Ostatecznie do finału konkursu, który zostanie przeprowadzony 23 marca br., zakwalifikowano Aleksandrę Hanus, Emilię Mazurek i Izabelę Siręgę (ze szkoły podstawowej) oraz Marcelinę Hanus, Martynę Jasinę, Jana Jurasza, Karola Jurasza, Annę Kuszel, Dominikę Pęcak, Sarę Pitrus i Karolinę Rygiel (z gimnazjum). Uczniowie przygotowują się pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.

Dyktando poprzedzi wykład prof. Alicji Witalisz o anglicyzmach we współczesnym języku. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki podczas wielkiego finału, w którym wystąpi kilkuset uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Podkarpacia. Brawa!
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, podczas II edycji konkursu, tytuł MISTRZA POLSKIEJ ORTOGRAFII zdobył Karol Jurasz (jako uczeń klasy IA), a Emilia Chmiel (z klasy IIIB) zajęła zaszczytne 3. miejsce.