• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasa pierwsza przed Świętem Zmarłych

„Niech pamięć o zmarłych nigdy nie ginie...”

W dniu 28 października 2016 roku uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią Panią Urszulą Koźmą porządkowali grób patronki naszej szkoły Anny z Działyńskich Potockiej oraz nagrobki jej rodziny. Do akcji byli wzorowo przygotowani. Pamiętali o miotełkach, szczotkach, grabkach, szpachelkach i rękawiczkach ochronnych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem czyściły z mchu stare płyty nagrobne, grabiły liście, porządkowały przestrzenie między grobami, zbierały wypalone znicze. Sprzątając podziwiały piękne okucia ogrodzenia, starały się odczytać mało już widoczne inskrypcje na kamiennych płytach. Dowiedziały się o pokrewieństwie łączącym tam spoczywających z hrabiną Potocką, ich bogatej, patriotycznej przeszłości. Na grobie naszej patronki położyły kwiaty i zaświeciły znicze.

Odwiedziły również kwaterę żołnierzy polskich poległych w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej. Zapaliły światełko pamięci tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
Była to 3-godzinna lekcja patriotyzmu, szacunku dla dorobku kultury i dla tych, którzy od nas na zawsze odeszli.