Wycieczka klas pierwszych i drugiej
Dnia 22 maja 2026 roku klasy 1a, 1b oraz 2a wybrały się na wycieczkę klasową do Kompleksu Turystycznego w Brzezówce. Celem wyjazdu było wspólne spędzenie czasu, integracja oraz poznanie ciekawych atrakcji znajdujących się na terenie kompleksu. Od samego rana wszystkim dopisywały dobre humory i każdy z niecierpliwością czekał na rozpoczęcie wycieczki.
Największą atrakcją okazało się zwiedzanie parku dinozaurów. Uczniowie mogli zobaczyć ogromne modele prehistorycznych zwierząt oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia dinozaurów. Spacer po parku wzbudził duże zainteresowanie i dostarczył wszystkim wielu emocji.
Po zwiedzaniu dzieci korzystały z licznych atrakcji przygotowanych na terenie kompleksu. Dużą popularnością cieszyły się dmuchańce, na których uczniowie mogli aktywnie spędzać czas i świetnie się bawić. Nie zabrakło również karuzel, placów zabaw oraz innych atrakcji rekreacyjnych, które sprawiły uczestnikom wiele radości.
Wiktoria Dereniowska laureatką prestiżowego stypendium „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.
Eleanor Roosevelt
W dniu 22 maja 2026 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Wiktoria Dereniowska, uczennica klasy 8a, odebrała z rąk Pana Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego, prestiżową nagrodę: jednorazowe stypendium Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”. Uroczysta gala odbyła się podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, połączonych z finałem konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa 2026. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowcy z całego regionu, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodziny laureatów oraz zaproszeni goście.
Konkurs „Moja mała Ojczyzna” rozpoczął obchody 100 rocznicy śmierci Anny Potockiej
„Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”.
Cyprian Kamil Norwid
2 czerwca przypada setna rocznica śmierci patronki naszej szkoły – Anny z Działyńskich Potockiej. Obchody tego wyjątkowego jubileuszu rozpoczęliśmy organizacją Konkursu Wiedzy o Uzdrowiskowej Gminie Rymanów „Moja mała Ojczyzna”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych z naszej gminy, który zorganizowały Panie: Agnieszka Kindlik i Iwona Kucia.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o historii, kulturze, geografii oraz współczesnych zagadnieniach związanych z Gminą Rymanów, a także rozwijanie zainteresowania młodzieży środowiskiem lokalnym i jego dziedzictwem.
Zaproszenie do udziału w Konkursie Wiedzy o Uzdrowiskowej Gminie Rymanów „Moja mała Ojczyzna”
Zapraszamy uczniów klas 6-8 szkół podstawowych z terenu Gminy Rymanów do udziału w Konkursie Wiedzy o Uzdrowiskowej Gminie Rymanów „Moja mała Ojczyzna”, który odbędzie się 20 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej.
Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.
Uczennice naszej szkoły na I Regionalnym Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych w Krośnie
Dnia 19 maja 2026 roku w Krośnie odbył się I Regionalny Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych pod hasłem „Porozumienie w naszych rękach – siła mediacji w szkole”. W wydarzeniu organizowanym przez Podkarpackie Centrum Mediacji, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Krośnieńską Delegaturę wzięło udział ponad 60 szkół.
Naszą szkołę reprezentowały członkinie Szkolnego Klubu Mediatorów „Dogadajmy się” – Zosia i Zuzia z klasy 7b oraz Amelia i Wiktoria z klasy 6b. Uczennice uczestniczyły w kongresie pod opieką Iwony Kuci, opiekuna Szkolnego Klubu Mediatorów.
Po uroczystym otwarciu i wystąpieniach organizatorów oraz zaproszonych gości, przedstawiciele szkół z wieloletnią działalnością kół mediacji, dzielili się doświadczeniami i praktykami w swoich szkołach.
Następnie dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w ciekawych warsztatach dotyczących komunikacji empatycznej oraz mediacji rówieśniczych, prowadzonych przez certyfikowanych mediatorów szkolnych i rówieśniczych.
Strona 7 z 68
