Filip Jurasz rozbił bank!
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak
W dniu 19 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie odbyło się wyjątkowe wydarzenie edukacyjne i historyczne – I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku. Konkurs zgromadził aż 40 uczennic i uczniów reprezentujących 15 szkół podstawowych z Krosna oraz powiatu krośnieńskiego. Wydarzenie od pierwszych chwil miało podniosły charakter, a jego celem było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczestników, ale przede wszystkim popularyzowanie postaci Janusza Korczaka – lekarza, pedagoga, pisarza i wielkiego obrońcy praw dziecka.
Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki, co podkreśliło rangę przedsięwzięcia.
Wyjątkowa wystawa historyczna „Rymanów-Zdrój na starej pocztówce”
„Mnie ta ziemia od innych droższa”.
Władysław Broniewski
W dniu 19 maja 2026 roku w holu głównym Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej odbyło się uroczyste otwarcie wyjątkowej wystawy historyczno-regionalnej „Rymanów-Zdrój na starej pocztówce”, przygotowanej przez Panią Iwonę Kucię i Pana Waldemara Kilara. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 100. rocznicy śmierci Anny Potockiej (1846-1926) – współzałożycielki uzdrowiska Rymanów oraz z okazji jubileuszu 150-lecia odkrycia wód mineralnych, które dały początek jednemu z najważniejszych kurortów dawnej Galicji i współczesnego Podkarpacia.
Wystawa już od pierwszych chwil wzbudziła ogromne zainteresowanie uczniów, nauczycieli i odwiedzających szkołę gości.
Poezja, która wciąż porusza serca
„Miej serce i patrzaj w serce.”
Adam Mickiewicz
W dniu 15 maja 2026 roku został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Rymanowie Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Uroczystość, która odbyła się w gościnnych progach Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju, stała się wyjątkowym wydarzeniem promującym piękno polskiej literatury oraz kulturę żywego słowa. Konkurs przeprowadzono w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – corocznej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, której celem jest promocja czytelnictwa, bibliotek oraz podkreślenie roli książki w życiu społecznym i kulturalnym. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 8-15 maja pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.
Egzamin za nami – przyszłość przed nami. Ósmoklasiści zakończyli ważny etap edukacji
„Sukces to suma małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu”.
Robert Collier
W dniach 11-13 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych z oddziałów A i B przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Był to pierwszy tak ważny sprawdzian podsumowujący wiedzę i umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole podstawowej. Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla każdego absolwenta szkoły podstawowej i stanowi warunek ukończenia szkoły.
Zgodnie z obowiązującym prawem z obowiązku przystąpienia do egzaminu zwolnieni są jedynie laureaci kuratoryjnych konkursów przedmiotowych oraz laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych. Z tego przywileju w naszej szkole skorzystały: Wiktoria Dereniowska jako laureatka VII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych oraz laureatka Konkursu Języka Polskiego, a także Maja Smoleń – laureatka Konkursu Języka Polskiego i laureatka Konkursu Języka Angielskiego.
Życzenia dla uczniów klas ósmych
„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.
Eleanor Roosevelt
Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami trzy ważne egzaminy, które są nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale także pierwszą wielką wyprawą, podczas której pokazujecie sobie i światu, jak daleko potrafią ponieść Was marzenia, odwaga i wytrwałość. Niech każde rozwiązane zadanie będzie krokiem w stronę własnych planów. To właśnie teraz otwierają się przed Wami drzwi do kolejnego etapu życia. Za nimi czekają nowe szkoły, nowe przyjaźnie, nowe wyzwania i możliwości. Pamiętajcie, przyszłość nie stoi gdzieś daleko. Ona już woła Was po imieniu. Trzy egzaminacyjne dni są niczym klucz do bramy, za którą zaczyna się Wasza własna historia pisana odważnymi decyzjami, pasją i wiarą w siebie.
Życzymy Wam spokoju serca, niezależności w myśleniu oraz odwagi w działaniu. Wykorzystajcie kompetencje i umiejętności zdobyte podczas lat nauki w naszej szkole. Niech solidny fundament wiedzy, który zbudowaliście, a także wiara we własne możliwości i pewność siebie dodają Wam skrzydeł podczas egzaminów oraz prowadzą ku spełnieniu marzeń. Pamiętajcie, że przed Wami otwiera się świat pełen możliwości.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP w Posadzie Górnej
Strona 8 z 68
