Lekcja empatii w klasie 4aWyjątkowa lekcja empatii i budowania zespołu odbyła się 23 czerwca 2026 roku w klasie 4a podczas zajęć przeprowadzonych przez pedagoga specjalnego. Warsztaty skupiły się wokół tematyki współpracy w grupie, wzajemnej pomocy oraz szacunku, a ich głównym punktem było tworzenie niezwykłej sieci relacji. Zadanie polegało na rzucaniu kłębka włóczki do wybranej osoby z klasy, czemu towarzyszyło powiedzenie czegoś miłego i komplementowanie cech charakteru kolegów oraz koleżanek. W ten sposób kolorowa włóczka połączyła całą klasę widoczną nicią sympatii, pokazując uczniom, jak mocno są ze sobą powiązani i jak wielkie znaczenie mają dobre słowa. Na dowód tego, że warto sobie pomagać oraz być życzliwym dla innych, czwartoklasiści stworzyli w drugiej części spotkania wspólny plakat. Znalazły się na nim zasady zgodnej współpracy oraz jasny przekaz mówiący o tym, że wszyscy grają w jednej drużynie. Ta pełna uśmiechu lekcja nie tylko udowodniła siłę integracji, ale także realnie wzmocniła rówieśnicze więzi tuż przed końcem roku szkolnego.