• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dbamy o grób Patronki

W dniach 27 - 29 października 2021 roku uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą porządkowali grób Patronki szkoły - hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej oraz mogiły członków Jej rodziny znajdujące się w kwaterze Potockich na cmentarzu w Rymanowie. Trzecioklasiści, podzieleni na grupy, z wielkim zaangażowaniem oczyścili nagrobki z mchu i trawy, usunęli zeschłe liście oraz wypalone znicze, grabili ścieżki między grobami, sadzili wrzosy, zmywali kurz z nagrobnych płyt, nabłyszczali tablice, odkrywali kłute w kamieniu inskrypcje. Na grobie Patronki położyli chryzantemę, okolicznościowy stroik, ozdobili krzyż biało - czerwoną wstęgą, zaświecili znicze i odmówili modlitwę w Jej intencji.
Z wielkim przejęciem zapalali też świeczki na nagrobkach rodziny Anny z Działyńskich Potockiej, założycielki Rymanowa Zdroju.
Dzieci nie zapomniały też o zbiorowej, bezimiennej kwaterze żołnierzy polskich poległych podczas I i II wojny światowej. Z powagą rozpaliły światełko pamięci tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
Szczególną uwagę uczniów przykuła mogiła poświęcona ofiarom hitlerowskich obozów zagłady oraz oficerom straconym w zbrodni katyńskiej. W zadumie wysłuchali jej historii, poznali też symbolikę grobu.
Przystanęli również przy trzynastu pomnikach i Dębach Pamięci przypominających o oficerach z Rymanowa i okolic - zamordowanych w Katyniu w 1940 roku.
Skupieni pomodlili się przy obelisku upamiętniającym aspiranta - Jana Rodzinkę z Posady Górnej.
Były to piękne - dla wielu uczniów pełne wzruszeń i głębokich przeżyć - lekcje patriotyzmu, szacunku dla osób, miejsc pamięci, o których wszyscy powinniśmy pamiętać.