• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

W Izbie Regionalnej w Posadzie Górnej

Dnia 27 października 2021 roku uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią – Panią Edytą Krukar podczas zajęć godziny wychowawczej zwiedzili Izbę Regionalną w Posadzie Górnej. Celem tej lekcji było poznanie historii naszej „Małej Ojczyzny”, wychowanie młodych ludzi w duchu patriotyzmu oraz zachęcenie do kultywowania tradycji regionalnych.
W „lokalnym skansenie” mieszkańcy zgromadzili sporo eksponatów, dzięki którym kolejne pokolenia mogą dowiedzieć się, jak żyli ludzie w dawnej wsi. Szeroki zbiór przedmiotów domowego użytku czy narzędzi rolniczych pozwolił przybliżyć historię naszego regionu. Galeria starych fotografii czy dokumentów przeniosła młodzież w czasy życia ich przodków. W drodze powrotnej siódmoklasiści zatrzymali się na Polanie Pod Sową na Leśniczówce. Tam obejrzeli plenerową galerię dotyczącą historii miejscowości Posada Górna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Kalendarz

Grudzień 2022
P W Ś C P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Kartka z kalendarza

1 Grudnia 2022
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Długosz, Edmund,
Eligiusz, Eliga,
Iwa, Natalia,
Natalis, Platon,
Sobiesława
Do końca roku zostało 31 dni.

Trener Grzegorz Argasiński w małej Posadzie Górnej zrobił wielki handball (VIDEO)

Szkolny gabinet stomatologiczny w Posadzie Górnej (VIDEO)

Wystawa pamiątek patriotycznych w szkole (VIDEO)

Gwiazdy szczypiorniaka odwiedziły Posadę Górną (VIDEO)