• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Z ekologią za pan brat

W dniach 20 - 21 października 2021 roku uczniowie klas 0 - 2 wzięli udział w warsztatach ekologicznych „Eko Edukacja - Eko Zabawa” zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Inicjatywa” z Zarszyna. Celem warsztatów było podkreślenie atrakcyjności turystycznej Dorzecza Wisłoka poprzez działania edukacyjne z zakresu ochrony środowiska, wzrost świadomości ekologicznej wśród najmłodszych uczniów oraz ich rodzin. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę podczas zwykłych, codziennych czynności. Poznały istotę świadomego robienia zakupów, segregacji odpadów oraz sposobów wykorzystywania surowców wtórnych. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali prezentowane materiały i rekwizyty, odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali zagadki dotyczące proekologicznych zachowań. W ramach utrwalenia zdobytej wiedzy dzieci samodzielnie umieszczały wylosowane symbole odpadów w odpowiednich pojemnikach do segregacji. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła również gra ekologiczna zorganizowana na koniec spotkania. Po tak wspaniałych warsztatach naszych najmłodszych uczniów z dumą możemy nazwać specjalistami w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska.