• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Turniej Wiedzy Ekologicznej

Dnia 21 października 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbył się finał XXVIII Turnieju Wiedzy Ekologicznej. Turniej realizowany był w trzech formach – konkursu plastycznego „Ekologia”; wypracowania tematycznego oraz konkursu wiedzy ekologicznej. Suma uzyskanych punktów, uplasowała naszą szkołę na 2. miejscu spośród wszystkich szkół podstawowych w Gminie.
W konkursie plastycznym 3. miejsce zdobyła Weronika Zając, wyróżnienie otrzymał Dorian Smoleń. Wśród prac złożonych na etapie szkolnym wyłonione zostały również prace Amelii Madej oraz Dawida Smoleń, którzy otrzymali nagrody za udział.
W konkursie na wypracowanie tematyczne na 2. miejscu znalazła się praca Michała Mrozka, wyróżnione zostały wypracowania Zuzanny Michnowicz i Gracjana Tworka, natomiast nagrodę za udział otrzymał Szymon Bałuka.
W konkursie wiedzy ekologicznej reprezentowała nas drużyna z klasy 8b w składzie: Radosław Różowicz, Zuzanna Kilar, Szymon Hanus oraz rezerwowa Maja Barańska. Dnia 28 września br. w GOK w Rymanowie odbyły się wykłady reprezentantów Urzędu Gminy w Rymanowie, Koła Łowieckiego „Ryś” w Rymanowie, PZŁ w Rymanowie, ZKPK w Krośnie i Nadleśnictwa Rymanów. Tematy poruszane podczas tego spotkania stanowiły podstawę do przygotowania się do testu, w którym 2. miejsce zdobył Radosław Różowicz. Przygotowaniem uczniów z naszej szkoły do Turnieju, zajmowały się Panie Agnieszka Zięba i Klaudia Krukar. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!