• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty, święto nauczycieli, wychowawców i pracowników szkolnictwa. To dzień szczególny, w którym uczniowie dziękują pedagogom za trud włożony w nauczanie i wychowanie, za uśmiech, cierpliwość, życzliwość, miłe słowa, za pomoc w rozwiązywaniu dziecięcych problemów.
W dniu 13 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela przygotowana przez uczniów klas trzecich. Dzieci, w dowód wdzięczności, zadedykowały wychowawcom wiersze, piosenki, tańce oraz pouczające, pełne humoru scenki obrazujące życie szkoły. Przy rytmicznej muzyce zaprezentowały też pokaz nauczycielskiej mody. Były życzenia i tradycyjne 100 lat.
Występ trzecioklasistów był miłym prezentem z okazji październikowego święta.
Organizatorkami uroczystości były Urszula Koźma i Monika Rygiel, o dźwięczne brzmienie muzyki zadbał Bogusław Malinowski.