• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Bieszczady jesienią

W dniach 25 i 26 września 2017 roku uczniowie klas 5a i 5b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną w Bieszczady. Pogoda dopisała; po deszczowych i zimnych tygodniach wreszcie wyszło słońce. Pierwszym punktem wycieczki była zapora w Solinie; podziwialiśmy widok na Jezioro Solińskie i obserwowaliśmy przepływające łodzie i statki. Następnie udaliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego w Myczkowcach, w którym spacerowaliśmy po Ogrodzie Biblijnym oraz oglądaliśmy miniatury lokalnych świątyń w Parku Miniatur przy Centrum Kultury Ekumenicznej. Oba miejsca zachwyciły nas swą starannością i pomysłowością, a w szczególności Ogród Biblijny, który jest nie tylko sposobem upiększenia otoczenia roślinnością Bliskiego Wschodu, ale stanowi specyficzny zapis historii biblijnej. W pierwszym dniu pobytu udaliśmy się również na wędrówkę do rezerwatu krajobrazowego „Przełom Sanu pod Zwierzyniem”. Z korony zapory wodnej podziwialiśmy widok na okolicę oraz XV - wieczny spichlerz. Cała trasa liczy sobie 8,5 km ścieżek, alejek, podejść i schodków. Wieczorem odpoczywaliśmy przy grach planszowych i na placu zabaw.
Drugi dzień również obfitował w niespodzianki. Najpierw udaliśmy się do Zwierzyńca, który znajduje się na terenie ośrodka i jest domem dla danieli, saren, dzików, koni i lam oraz ptaków. Przed południem ruszyliśmy w trasę do „Myczkowieckich Skałek”, które zaskoczyły nas swym bogactwem i malowniczością; po drodze zaliczyliśmy nawet kąpiel w rzece. Zmęczeni, ale szczęśliwi zakończyliśmy naszą wycieczkę wizytą na basenie w Lesku. Dziękujemy naszym opiekunom za pomysłowość, cierpliwość i wyrozumiałość!