• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają, czy starsi Tabliczkę mnożenia znają”

Dnia 29 września 2017 roku społeczność naszej szkoły świętowała VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klasy 7a oraz IIIa gimnazjum wcielili się w rolę egzaminatorów. Na korytarzach zostały przygotowane stanowiska egzaminacyjne. Każdy uczeń bądź pracownik mógł spróbować swoich sił w mnożeniu i dzieleniu w zakresie 100. Wśród czwartoklasistów podczas pisemnego testu wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia. Został nim Dawid Penar z klasy 4a. Obok niego na podium stanęli: Miłosz Cetnarski (2. miejsce) oraz Gabriel Słupek (3. miejsce), obaj z klasy 4b.
W południe patrole egzaminacyjne pod opieką Pani Edyty Krukar i Pani Urszuli Chmiel wyruszyły na ulice Rymanowa Zdroju. Uczniowie, kierując się hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, badali znajomość tabliczki mnożenia wśród  mieszkańców, kuracjuszy oraz turystów. Dwie godziny spędzone w parku zdrojowym dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony przechodniów. Napotkani spacerowicze pobudzili swoje mózgi, a przy tym doskonale się bawili. Na koniec każdy egzaminowany otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy wszystkim doskonałej znajomości tabliczki mnożenia!