• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sportowe podsumowanie roku szkolnego2016/2017 w powiecie krośnieńskim

Dnia 12 października 2017 roku w Zespole Szkół w Iwoniczu spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, samorządów gminnych, radni, członkowie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie na sportowym podsumowaniu roku szkolnego 2016/2017. Naszą szkołę reprezentowali: Pani wicedyrektor Agnieszka Szul, trener Grzegorz Argasiński oraz uczennice: Izabella Rodzinka, Kornelia Potasiewicz, Aleksandra Rygiel, Nikolina Samborska, Oliwia Staroń i Nikola Zięba.
- Ubiegły rok 2016/2017 dla powiatowego Szkolnego Związku Sportowego był bardzo udany. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy i wsparciu finansowemu władz powiatu. Możemy dzięki otrzymanym środkom nagrodzić najbardziej aktywne szkoły, zrealizować cały kalendarz zawodów - podkreślił na wstępie Tomasz Staroń, wiceprzewodniczący PSZS.
Łącznie odbyło się blisko 50 zawodów powiatowych, w których uczestniczyło ponad 2000 dzieci i młodzieży. Łącznie uczniowie z naszego powiatu zdobyli 13 medali w finałach wojewódzkich. Podsumowując wyniki sportowe powiat krośnieński uplasował się na 7. miejscu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, 8. miejscu w Gimnazjadzie i 12. w Licealiadzie na 25 sklasyfikowanych powiatów.
Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem dyplomu dla Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej za zdobycie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów w piłce ręcznej dziewcząt w roku szkolnym 2016/2017 (pierwszy raz w historii powiatu i 2 raz w historii województwa w jednym roku dwa mistrzostwa województwa drużyny z jednej szkoły w dwóch różnych kategoriach szkół). Nagrodę w postaci okazałego pucharu i listu gratulacyjnego ufundował Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Ręcznej dla autora tych sukcesów trenera Grzegorza Argasińskiego, który prowadzi w Posadzie Górnej Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej, jeden z dwóch na terenie województwa podkarpackiego.

Klasyfikacja szkół w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

1. miejsce - SP Lubatowa
Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 460 punktów, zajmując 10. miejsce w województwie na 632 sklasyfikowane szkoły. Największy sukces szkoły to: złoty medal w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

2. miejsce - SP Posada Górna
Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 410 punktów, co dało im 11. miejsce w województwie. Największy sukces szkoły to: złoty medal w piłce ręcznej dziewcząt.

3. miejsce - SP Jedlicze
Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 218 punktów, zajmując 47. miejsce w województwie. Największy sukces szkoły to: brązowy medal w piłce siatkowej dziewcząt.

Klasyfikacja szkół w Gimnazjadzie:

1. miejsce - SP Lubatowa
Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 418 punktów, co dało 13. miejsce w województwie na 442 sklasyfikowane szkoły. Największy sukces szkoły to: brązowy medal w narciarstwie biegowym dziewcząt.

2. miejsce - SP Posada Górna
Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 306 punktów, zajmując 25. miejsce w województwie. Największy sukces szkoły to: złoty medal w piłce ręcznej dziewcząt.

3. miejsce - SP Jedlicze
Łącznie uczniowie tej szkoły zdobyli 254 punkty, co dało 31. miejsce w województwie. Największy sukces szkoły to: srebrny medal w narciarstwie biegowym chłopców.

Spotkania z okazji Powiatowego Dnia Sportu są okazją by wyróżnić najlepsze szkoły, które propagują wśród dzieci i młodzieży sportowy tryb życia. Nagrody i gratulacje zwycięzcom wręczali przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, starosta krośnieński Jan Juszczak oraz wicestarosta Adolf Kasprzyk.
W części artystycznej wystąpiła Alina Duszyńska oraz odbył się pokaz sekcji akrobatyki sportowej działającej przy SP w Ustrobnej.

Wyniki klasyfikacji szkół z terenu gminy Rymanów w roku szkolnym 2016/2017:

 • Szkoły Podstawowe:

11. miejsce - SP Posada Górna (410 punktów),
67. miejsce - SP Klimkówka (178 punktów),
254. miejsce - SP Rymanów (32 punkty),
541. miejsce - SP Głębokie (4 punkty).

 • Gimnazja:

25. miejsce - Gimnazjum Posada Górna (306 punktów),
79. miejsce - Gimnazjum Klimkówka (140 punktów),
347. miejsce - Gimnazjum Milcza (9 punktów),
423. miejsce - Gimnazjum Rymanów (2 punkty).

Serdecznie gratulujemy Zespołowi Szkół Publicznych w Posadzie Górnej!