• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spacer szlakiem biało - żółtym do Klimkówki

Dnia 19 października 2017 roku w ramach Dnia Turystyki uczniowie z klasy IIa i IIIa gimnazjum pod opieką Pani Agnieszki Kindlik i Pani Edyty Krukar wybrali się na pieszą wycieczkę do Klimkówki. Oznaczona biało – żółtym paskiem ścieżka spacerowa z Rymanowa Zdroju do Iwonicza Zdroju przez Klimkówkę była bardzo atrakcyjna krajobrazowo. Uczestnicy mogli podziwiać wspaniałe widoki roztaczające się na Pogórze Strzyżowskie, Pogórze Bukowskie i górę Zamczyska. Miejscem docelowym był drewniany kościółek pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego, pochodzący z XIX wieku, usytuowany w dolinie Potoku Świętokrzyskiego. Według legendy kościółek został wybudowany w miejscu wyorania krzyża, który znajduje się wewnątrz świątyni. Obecnie jest to znane miejsce pielgrzymkowe. Na zakończenie wspólnej wędrówki odbyło się integracyjne ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek.