• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nagrody w Konkursie Piosenki „Aleją Gwiazd”

W dniu 27 października 2017 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie odbył się finał 26 Konkursu Piosenki „Aleją Gwiazd”. Głównym jego celem była prezentacja uzdolnionych wokalnie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszej gminy.
W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3) Gran Prix zdobyła Aleksandra Staroń z klasy 3b, natomiast 1. miejsce przyznano Gracjanowi Tworkowi z klasy 3a. Wysokie, 3. miejsce zdobyła również Amelia Malinowska z klasy 2a. W tej grupie wiekowej wyróżnienie specjalne otrzymały także: Julia Deptuch z klasy 1a, Marta Telega z klasy 3a i Wiktoria Urbanik z klasy 3b. Ponadto wyróżnienie otrzymała Zuzanna Kasperkowicz - uczennica klasy 3b. W grupie starszej (klasy 4-6) jury przyznało wyróżnienie Angelice Gacek z klasy 6a, a Dawid Kuczwar - uczeń klasy IIIb gimnazjum zdobył wyróżnienie specjalne. Gratulujemy laureatom.
Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk zastępcy burmistrza - Pana Jana Materniaka i dyrektor GOK - Pani Danuty Litatowicz. Do konkursu wokalistów przygotowywali: Magdalena Kasperkowicz, Maria Niemczyk, Urszula Koźma oraz Bogusław Malinowski.