• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Bajkowy dzień w kinie

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada - w dzień urodzin jednego z największych twórców filmowych adaptacji bajek – Walta Disneya. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W tym roku dzieci nie zamieniały się w swych ulubionych bohaterów, ale obejrzały „komedię, aż strach” o zabawnych, niesamowitych perypetiach rodziny Sielskich, która wybrała się na bal przebierańców, aby wspólnie i wesoło spędzić czas. Członkowie rodziny wypożyczają niesamowite stroje: mumii, wilkołaka, Frankensteina, wampirzycy, ale po rzuceniu klątwy przez Wiedźmę nie mogą się ich pozbyć i stają się „potworną rodzinką”. Muszą zjednoczyć się i wspólnymi siłami ocalić świat przed hrabią Draculą. Wzajemne wsparcie, szacunek, miłość pomagają im pokonać zło.
Uczniowie klas 0 – 3 obejrzeli animowaną komedię „Potworna rodzinka” w kinie „Helios” w Krośnie. Przed seansem animatorka przybliżyła i objaśniła dzieciom, na czym polega magia kina, gdzie wszystko może się zdarzyć i przeprowadziła quiz o fikcyjnych postaciach bajkowych. W czasie seansu w sali kinowej panowała cisza, wszyscy z zapartym tchem śledzili losy filmowych bohaterów, a czasem rozlegały się śmiechy, bo humorystycznych momentów było sporo.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania różnorodnych zainteresowań dzieci i pokazania jak można spędzać wolny czas. Wartościowe książki, filmy kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, uczą wrażliwości estetycznej, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Wyjazd do kina był też okazją do poznania nowego miejsca i kształtowania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.