• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczystość ukończenia szkoły

„Każdy koniec drogi jest w rzeczywistości
 początkiem nowej podróży”.

Jacek Piekara

W środę, 19 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy ósmej po raz ostatni wystąpili w murach naszej szkoły, dziękując nauczycielom i wychowawcy za trud i poświęcenie oraz rodzicom za opiekę. Mottem przewodnim były słowa Jacka Piekary „Każdy koniec drogi jest w rzeczywistości początkiem nowej podróży”, a całość utrzymana była w konwencji wędrówki. Konferansjerzy w nieco zabawny sposób przybliżyli zaproszonym gościom portrety poszczególnych ósmoklasistów oraz niektóre sytuacje, które zdarzały się podczas ich edukacyjnej przygody. Pełne aluzji były również słowa piosenek, będących parafrazami przebojów Maryli Rodowicz „Jadą wozy kolorowe” i „Kolorowe jarmarki”.

Czytaj więcej...

Integracyjna piesza wycieczka do Rymanowa-Zdroju

„Hej, las rymanowski za mgłą,
a mnie dzisiaj jechać do Krakowa”.

Stanisław Wyspiański

W dniu 18 czerwca 2024 roku uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawców: Pani Agnieszki Kindlik i Pana Waldemara Kilara udali się do pobliskiego kurortu na pieszą wędrówkę pn. „Śladami Pani Rymanowa”. Był to czas podsumowania 10-miesięcznej pracy w szkole i snucia wakacyjnych planów.
Spotkanie upłynęło w twórczej atmosferze. Spacer po urokliwym zdrojowym parku był pretekstem do snucia barwnej opowieści o historii uzdrowiska, utworzonego wedle przekazów historycznych w 1876 roku przez Annę i Stanisława Potockich. Kurort szybko stał się cenionym miejscem kuracji i regeneracji nadwątlonych sił, dlatego z końcem XIX wieku i w okresie międzywojennym szybko powstawały tu kolejne domy zdrojowe.

Czytaj więcej...

Klasa 2a na szlaku zdrojowych źródełek

W dniu 17 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 2a pod opieką nauczycielek: Urszuli Koźmy oraz Edyty Zięby wyruszyli na pieszą wycieczkę do Rymanowa Zdroju - szlakiem źródełek. Wyprawę poprzedziła rozmowa na temat odkrycia wód mineralnych i założenia uzdrowiska 16 sierpnia 1876 roku przez Annę i Stanisława Potockich.
W trakcie wędrówki doliną rzeki Tabor oraz jej prawego dopływu - Czarnego Potoku dzieci odkrywały kolejno źródła: żelaziste „Staś”, siarczkowe „Jan”, źródła „Ignacy”, „Marysieńka”, „Anna”, „Naftusia” i „Krokusowe” oraz „Danuta” i „Mieczysław”. W zdrojowej pijalni gasiły pragnienie wodą mineralną ze źródeł: „Tytus”, „Klaudia” i „Celestyna”.

Czytaj więcej...

„Liryczne Jasło” zdobyte!

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

Cyceron

W dniu 14 czerwca 2024 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyła się gala podsumowująca XXIX Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Turniej literacki od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, co dobitnie poświadcza fakt, iż na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 457 prac autorstwa 224 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednym z laureatów został Jakub Szul z klasy 7a. Jego cykl opowiadań został oceniony bardzo wysoko. Uczniowi przyznano 3. miejsce w kraju. Brawa!

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy czwartej w Pieniny

„Góry uczą smaku rzeczy prostych, takich, których nie doceniamy”.

Stanisław Biel

Pieniny są jednym z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. 12 czerwca 2024 roku na wycieczkę w ten region wybrała się klasa czwarta z Paniami: Edytą Krukar i Iwoną Kucią. Dopisało nam wszystko – od pogody po humory!
Plan wycieczki był dosyć napięty, ale udało nam się zrealizować wszystkie punkty. Zaczęliśmy od wędrówki po malowniczym Wąwozie Homole. Pani pilotka opowiadała nam o przyrodzie tego pięknego miejsca.
Następnie podjechaliśmy do ruin zamku w Czorsztynie. Czwartoklasiści z zainteresowaniem słuchali opowieści o bogatej historii zamku, dowiedzieli się o jego znaczeniu strategicznym i obronnym. Wspólne spacerowanie po murach zamkowych, podziwianie widoków na jezioro i okoliczne góry oraz odkrywanie tajemniczych zakamarków zamku dostarczyło nam wielu wrażeń.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo naszych uczniów w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w konkursie „Baw się z nami”

W dniu 11 czerwca 2024 roku w murach naszej szkoły odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci w konkursie „Baw się z nami”. W zmaganiach sportowych wzięły udział cztery najlepsze zespoły z powiatu krośnieńskiego. Wśród zwycięskich drużyn nie mogło zabraknąć również reprezentacji naszej szkoły.
Podczas zawodów uczniowie klas II i III rywalizowali w siedmiu konkurencjach, obejmujących sztafetę, skok z miejsca, bieg z zamianą piłek, wyścig w workach, rzut piłeczką palantową, bieg z szarfą oraz strzał na bramkę.
Miło nam poinformować, że drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Lena Kustra (2a), Alicja Bolanowska (2a), Lena Kasperkiewicz (2a), Urszula Kondziołka (2a), Miłosz Grysztar (2a), Michał Deptuch (2a), Kacper Ziajka (2a), Antonina Troska (3a), Hanna Mazurkiewicz (3a), Miłosz Wilk (3a), Kacper Skiba (3a), Piotr Kułak (3a) i Amelia Józefczyk (4a) zdobyła 1. miejsce w rejonie!

Czytaj więcej...