• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uroczystość ukończenia szkoły

„Każdy koniec drogi jest w rzeczywistości
 początkiem nowej podróży”.

Jacek Piekara

W środę, 19 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy ósmej po raz ostatni wystąpili w murach naszej szkoły, dziękując nauczycielom i wychowawcy za trud i poświęcenie oraz rodzicom za opiekę. Mottem przewodnim były słowa Jacka Piekary „Każdy koniec drogi jest w rzeczywistości początkiem nowej podróży”, a całość utrzymana była w konwencji wędrówki. Konferansjerzy w nieco zabawny sposób przybliżyli zaproszonym gościom portrety poszczególnych ósmoklasistów oraz niektóre sytuacje, które zdarzały się podczas ich edukacyjnej przygody. Pełne aluzji były również słowa piosenek, będących parafrazami przebojów Maryli Rodowicz „Jadą wozy kolorowe” i „Kolorowe jarmarki”.

Po podziękowaniach wszystkim pracownikom szkoły, przyszedł czas na naszych Kochanych Rodziców. W podzięce za życie, miłość i trud wychowania wykonaliśmy piosenkę zespołu Jack „Dziękując Rodzicom”. Bardzo staraliśmy się, by śpiew wyszedł nam gromko, lecz wzruszenie i żal skutecznie ściskały nam gardła. Wybaczcie… .
W dalszej części spotkania głos zabrał Pan dyrektor, który podsumował największe osiągnięcia ósmoklasistów, dokonał krótkiej charakterystyki klasy i życzył wielu sukcesów w nowych szkołach i środowiskach. Podziękował także rodzicom za pracę społeczną i rozumienie potrzeb szkoły. Rodzice najlepszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Uroczystość pożegnania absolwentów zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez nasze Mamy. A potem jeszcze sesja zdjęciowa na ściance i … . Czy to naprawdę już koniec?