• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Liryczne Jasło” zdobyte!

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

Cyceron

W dniu 14 czerwca 2024 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyła się gala podsumowująca XXIX Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle. Turniej literacki od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, co dobitnie poświadcza fakt, iż na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 457 prac autorstwa 224 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednym z laureatów został Jakub Szul z klasy 7a. Jego cykl opowiadań został oceniony bardzo wysoko. Uczniowi przyznano 3. miejsce w kraju. Brawa!

Prace oceniało jury w składzie:
• Aleksandra Dacyl – polonistka, animatorka kultury,
• Mariusz Kalandyk – poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”,
• Grzegorz Kociuba – poeta, krytyk literacki, polonista,
• Jan Tulik – poeta, prozaik, eseista, dramaturg.
Podczas uroczystego finału, który poprowadziły: Dorota Woźnica – dyrektorka MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl – członkini jury, laureaci otrzymali nagrody, a publiczność miała możliwość wysłuchać prezentacji utworów nagrodzonych uczestników w wykonaniu recytatorów Jasielskiego Domu Kultury, połączonej z programem artystycznym przygotowanym przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle. Nagrodzone prace opublikowano w okazjonalnym tomiku konkursowym. Uczeń Jakub Szul pracował pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. Gratulujemy sukcesu!