• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Krośnieńskie Pola Nadziei

„Ci, co żyją nadzieją, widzą dalej”.

Lothar Zenetti

Od wielu już lat nasza szkoła włącza się w organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum akcję „Pola Nadziei”. W tym roku to już XV edycja tej akcji. W Niedzielę Palmową 24 marca 2024 roku, uczniowie pod opieką nauczycieli kwestowali przy kościele w Rymanowie Zdroju. Wolontariusze wręczali ofiarodawcom kwiat żonkila – symbol nadziei i odradzającego się życia. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Agnieszka Kindlik, Urszula Koźma, Urszula Chmiel, Bernadeta Białas. Zebraną kwotę 3921 złotych wpłacono na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za hojność i dobre serce.