• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas pierwszych

„Na zielonych krosnach
tkała dywan wiosna
z kropek, kresek i zygzaków,
z liści szałwii, z tataraku...”

W dniu 27 marca 2024 roku poznaliśmy wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas pierwszych, którego tematem przewodnim była wiosna w poezji dziecięcej. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości współczesnych polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie uczniów do rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 14. uczestników z klasy 1a i 1b, wyłonionych podczas klasowych eliminacji. Prezentacje młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Pani Alicja Kabiesz oraz Pani Agnieszka Szul. Kryteria oceny prezentacji obejmowały właściwy dobór repertuaru, płynność recytacji, dykcję, właściwą interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:
1. miejsce: Julia Czerniec, Kamila Siręga
2. miejsce: Jakub Penar, Tymon Troska
3. miejsce: Oliwier Bolanowski, Milena Szwarc

Wyróżnienia otrzymali: Roksana Bednarska, Maria Czado, Adam Dereniowski, Liliana Olszyńska, Aleksandra Trygar oraz Adam Wołczański.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pierwszoklasistom oraz ich Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie do konkursu. Gratulujemy nagrodzonym!
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Panie: Monika Rygiel, Klaudyna Trygar-Kubusiak i Jolanta Korytko.