• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wielkanocny apel

„W krzyżu miłości nauka”

Wielkanoc to najstarsze i największe święto chrześcijańskie, celebrujące mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu oraz Jego zmartwychwstanie. Zmartwychwstanie Jezusa nadaje sens naszej wierze, a ufność w to, że Bóg tak ukochał ludzkość, że posłał jedynego Syna, aby na krzyżu zapłacił za grzechy każdego z nas, prowadzi do zbawienia. W klimat tych niezwykłych świąt starali się wprowadzić całą społeczność szkolną uczniowie klas 5, którzy wspierani przez Panie: Bernadetę Białas, Agnieszkę Kwolek-Śliwkę, Bernadetę Michnowicz oraz Pana Bogusława Malinowskiego przedstawili montaż słowno-muzyczny zatytułowany „W krzyżu miłości nauka”, obfitujący w cytaty z „Pisma Świętego” potwierdzające ogromną miłość Boga do człowieka.

Jana 11, 25-26  I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. A każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nigdy nie umrze. Czy wierzysz w to?