• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Warsztaty wielkanocne w klasie 7b

„Droga, wierzba sadzona wśród zielonej łąki,
Na której pierwsze jaskry żółcieją i mlecze.
Pośród wierzb po kamieniach wąska struga ciecze,
A pod niebem wysoko śpiewają skowronki”.

Jan Lechoń

W dniu 22 marca 2024 roku uczniowie klasy 7b pod opieką swego wychowawcy Pana Waldemara Kilara na zajęciach wychowawczych dekorowali farbami akrylowymi płaskorzeźbione gipsowe jajeczka, wykonane techniką odlewniczą. Dominowały wzory związane z motywem wiosny, przedstawiające kurczęta, żonkile, bazie, motylki. Pełni skupienia zgodnie pracowali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Spod ich rąk wyszły różnobarwne dzieła sztuki, które przyklejone do patyczków będą zdobić zasiane w domach doniczki z owsem i rzeżuchą. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji wielkanocnych, ale także doskonalenie umiejętności manualnych.

Podczas pracy dowiedzieliśmy się, że zwyczaj malowania jajek jest znacznie starszy niż obchody świąt Wielkiej Nocy. Najstarsze malowane jajka pochodzą z Asyrii i liczą ponad 5000 lat. Nieco późniejsze wywodzą się z Chin, Egiptu i Persji. To był pożytecznie spędzony czas, który upłynął na integracji klasy.