• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Święto liczby Pi

„Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę”.

Hugo Steinhaus

Święto liczby Pi zwanej Ludolfiną obchodzone jest na całym świecie. Ponieważ liczba Pi wyraża stosunek długości okręgu do jego średnicy i jest to w przybliżeniu do dwóch miejsc po przecinku 3,14, liczba Pi obchodzi swoje święto właśnie w marcu. A dlaczego liczba ta nazywana jest Ludolfiną? Ludolph van Ceulen - matematyk w 1596 r. podał wartość liczby Pi do 20 miejsc po przecinku, a w późniejszym czasie rozszerzył swój wynik do 35 miejsc. Do dziś pobijane są rekordy na wyliczenie jak najdokładniejszego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
Dnia 14 marca 2024 roku liczba Pi zawładnęła całą szkołą. Był to iście matematyczny dzień pełen konkursów, quizów i zagadek. Korytarz udekorowano kolorowymi kartkami z kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego.

Miało to przypomnieć, że jest to liczba niewymierna, której cyfry rozwinięcia nigdy się nie kończą. Dziewczyny z klasy szóstej poprzez stylizowane stroje przypomniały najważniejsze działy matematyki - królowej nauk. Wśród stoisk tematycznych pojawiły się: stolik origami, przy którym można było z karteczek papieru wykonać model sześcianu bez użycia kleju, stolik z rebusami, sudoku, zagadkami logicznymi i innymi ćwiczącymi myślenie. Dla trzecioklasistów zorganizowano drużynowy konkurs „Młody Pitagoras”, w którym przewagą jednego punktu zwyciężyła klasa 3b, reprezentowana przez: Zofię Kondziłkę, Adama Ostrowskiego i Antoniego Śliwkę. Ogłoszono również wyniki szkolnego konkursu na wykonanie portretu słynnego matematyka. 1. miejsce jury przyznało Julii Szepieniec (kl. 7b), drugie miejsce - Annie Ziajce (kl 7b), a trzecią lokatę ex æquo - Barbarze Śliwce (kl. 6a), Amelii Penar (kl. 6a) i Hannie Michalskiej (kl. 6a). Wyróżniono jeszcze: Emilię Żaromską (kl. 4a), Karola Pitrusa (kl. 4a), Anne Rij (kl. 5a), Urszulę Niemczyk (kl. 5a), Zuzannę Komborską (kl. 5a), Kornelię Szybkę (kl. 7a) i Patrycję Szybkę (kl. 7a). Wyłoniono także Pi - detektywa w osobie Denysa Fitiskina, który znalazł najwięcej karteczek z symbolem liczby Pi, ukrytych na terenie szkoły. Całej imprezie towarzyszył kiermasz słodkości udekorowanych symbolem Pi przygotowany przez czwartoklasistów i ich rodziców.
Nad przebiegiem obchodów święta liczby Pi czuwały nauczycielki matematyki - Pani Edyta Krukar, Pani Iwona Kucia i Pani Urszula Chmiel.