• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Miś do zabawy, do przytulania, miś cały w sobie jest do kochania”.

Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W przeddzień tego święta, o którym z pewnością z czułością myślą też starsze dzieci i dorośli, uczniowie przynieśli do szkoły swoich milusińskich. Misie pomagały podczas śpiewania, w pisaniu, rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych, towarzyszyły też podczas ćwiczeń gimnastycznych. Każde dziecko mogło też opowiedzieć historię związaną ze swoją przytulanką. Uczniowie klas 1-3 otrzymali zadanie, którego celem było „wyturlanie misia”. Galerię ich pięknych i oryginalnych prac można podziwiać na korytarzach przy każdej klasie. Ponadto postanowiono utworzyć „Misiową Księgę Rekordów Guinnessa”. Zapisano do niej zwycięzców w czterech kategoriach: najcięższy, najlżejszy, największy i najmniejszy miś.

A oto wyniki pomiarów:
Klasa 1a
Najcięższy miś – Puszek - 5 kg i 35 dag
Najlżejszy miś – Puchatek - 19 g
Największy miś – Wielgoch - 140 cm
Najmniejszy miś – Puszek Okruszek - 11 cm
Klasa 1b
Najcięższy miś – Uszatek - 2 kg i 50 dag
Najlżejszy miś – Pitagorasek - 11 g
Największy miś – Uszatek- 68 cm
Najmniejszy miś – Pitagorasek - 11 cm
Klasa 2a
Najcięższy miś – Kazik - 1 kg i 50 dag
Najlżejszy miś – Czerwony - 65 g
Największy miś – Mietek - 107 cm
Najmniejszy miś – Miś - 15 cm
Klasa 3a
Najcięższy miś – Kubuś - 2 kg i 90 dag
Najlżejszy miś – Kumpel - 10 g
Największy miś – Kubuś - 80 cm
Najmniejszy miś – Kumpel - 8 cm
Klasa 3b
Najcięższy miś – Mietek - 1 kg i 50 dag
Najlżejszy miś – Saguś - 8 g
Największy miś – Mietek - 102 cm
Najmniejszy miś – Saguś - 10 cm
W tej grupie wyłoniono najcięższego misia o wdzięcznym imieniu Puszek, którego właścicielem jest Michał z klasy 1a, jednak tytuł największego misia w szkole powędrował do misia Zygmunta o wzroście 172 centymetry, który przyszedł na pomiary ze swoim właścicielem Bartkiem z klasy 8a. Natomiast najmniejszy i zarazem najlżejszy miś Bonifacy należy do Filipa z klasy 4a.
Tego dnia ustanowiono też rekord największej liczby misiów zgromadzonych w jednej klasie (ponad 60). Kolekcję można było oglądać w klasie ósmej.