• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drugoklasiści pamiętają o Patronce szkoły

W dniu 13 września 2023 roku uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą wyruszyli na pierwszą w tym roku szkolnym wyprawę śladami Patronki, hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej. Pierwszym punktem wyjścia była wizyta na Cmentarzu Komunalnym w Rymanowie. Tam drugoklasiści uporządkowali rodową kwaterę Potockich. Szczególną opieką otoczyli mogiłę Patronki szkoły. Położyli na niej kwiaty, zapalili znicze, odmówili modlitwę w intencji założycielki Rymanowa Zdroju.
Następnie udali się w stronę Kalwarii rymanowskiej. Po drodze oglądali 14 stacji Drogi Krzyżowej, które ofiarowane zostały przez Annę i Stanisława Potockich. Był to  dar za szczęśliwe osiedlenie w Rymanowie. Zainteresowanie dzieci wzbudziły trzy zachowane stacje z 1876 roku, wykonane w zakładzie Meyera w Monachium, w Niemczech. Płaskorzeźby, odrestaurowane w tym roku, zachwyciły najmłodszych.

Na szczycie wzniesienia dzieci obejrzały Kaplicę Grobu Pańskiego ufundowaną przez wojewodę Ossolińskiego w 1745 roku, w dowód dziękczynienia za powrót do zdrowia. Kaplica w czasach wojennych, w 1944 roku, podobnie jak stacje Drogi Krzyżowej, została zniszczona. Odbudowano ją 1982 roku. Z Kalwarii uczniowie podziwiali widoki naszej małej ojczyzny.
Ostatnim punktem wyprawy był odpoczynek przy Grocie Matki Boskiej znajdującej się u podnóża rymanowskiego wzniesienia.
Wycieczka była piękną lekcją historii. Dostarczyła drugoklasistom wielu niezapomnianych doznań i przeżyć w otoczeniu pięknej, rymanowskiej przyrody.