• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zuzanna Michnowicz ze srebrną statuetką Podkarpackiego Kuratora Oświaty!

„Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu”.

Napoleon Bonaparte

W dniu 30 maja 2023 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyło się uroczyste podsumowanie edycji konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W gronie zaproszonych gości znalazła się Zuzanna Michnowicz z klasy 8a, która w Konkursie Języka Polskiego zajęła 2. miejsce w województwie podkarpackim. Została nagrodzona statuetką za wspaniały wynik w ruchu olimpijskim oraz dyplomem potwierdzającym tytuł laureata. Według regulaminu Podkarpacki Kurator Oświaty w tym roku szkolnym przyznawał złote, srebrne i brązowe statuetki laureatom 13 konkursów przedmiotowych i 3 konkursów tematycznych, którzy w finałowych zmaganiach, walcząc o najwyższe laury, zajęli odpowiednio: 1., 2. i 3. lokatę w województwie podkarpackim.

W sumie przyznano 312 tytułów laureata konkursów przedmiotowych. Ponadto 12 szkół otrzymało Certyfikat Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom, poświadczający stwarzanie przez dyrektorów i nauczycieli odpowiednich warunków do rozwijania zdolności i osiągania sukcesów naukowych. Gala była również okazją do wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji i Nauki. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, gratulując wyróżnionym uczniom, przywołała sylwetkę Stanisława Lema, z wykształcenia lekarza, najwybitniejszego pisarza literatury science fiction. Opowiedziała o jego niezwykłej drodze twórczej, która dziś może stać się wielką inspiracją dla młodego pokolenia, do którego należy przyszłość.
Nieprzeciętny sukces Zuzanny Michnowicz to efekt nie tylko jej wytężonej pracy, zaangażowania i determinacji, ale także talentu i ogromnego potencjału intelektualnego. Bardzo wysoka lokata w konkursie kuratoryjnym, uchodzącym za jeden z najbardziej prestiżowych turniejów wiedzy w środowiskach szkolnych, to dowód dla szkoły na to, że umiejętnie prowadzona jest praca z uczniem zdolnym. Wielkie gratulacje i słowa uznania należy skierować w tym miejscu także w stronę rodziców, którzy wspierali naszą wychowankę w dążeniu do wymarzonego celu. Dodajmy, że Zuzanna Michnowicz, dzięki tytułowi laureata Konkursu Języka Polskiego została zwolniona z egzaminu z języka polskiego i otrzymała maksymalną liczbę punktów za test. Ponadto w pierwszej kolejności zostanie przyjęta do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej na wybrany kierunek dalszego kształcenia. Z definicji prawa otrzyma ocenę celującą na świadectwie ukończenia szkoły z języka ojczystego, ponadto zostanie wyróżniona Medalem „Sapere aude” im. Anny z Działyńskich Potockiej, przyznawanym przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej, i będzie pretendować do Nagrody Burmistrza Gminy Rymanów „Młode Orły”. Uczennica pracowała pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.