• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pamiętamy o Patronce szkoły

W dniu 29 maja 2023 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą odwiedzili cmentarz w Rymanowie - miejsce spoczynku Patronki naszej szkoły, hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej. Podczas pobytu na cmentarzu dzieci porządkowały Jej grób, zadbały też o mogiły Potockich znajdujące się w rodowej kwaterze.
Pierwszoklasiści usunęli wypalone znicze, oczyścili ścieżki między grobami, przetarli kurz z nagrobnych płyt. Odkrywali też mało już widoczne inskrypcje, oglądali herb hrabiostwa Potockich. Na grobie Patronki położyli kwiaty i zapalili znicze. W skupieniu odmówili modlitwę w Jej intencji.
W ten sposób oddali cześć Patronce szkoły, założycielce Rymanowa Zdroju, wielkiej patriotce, filantropce, opiekunce ubogich i potrzebujących, gorliwej katoliczce, oddanej żonie i matce wielokrotnie doświadczanej przez los rodzinnymi tragediami, dobrej i skromnej osobie, która piękną kartą wpisała się w historię naszej małej ojczyzny.

Pamiętajmy o Niej wszyscy, nie zapominajmy o Jej zasługach, a słowa zaczerpnięte z pamiętnika hrabiny niech będą dla nas życiowym drogowskazem:
„Kochajcie się, jak myśmy się kochali pod promieniami gorącego serca Matki naszej. Niech jeden za wszystkich, a wszyscy za jednego stoją w potrzebie, w smutku, w biedzie, w nieszczęściu, a szczęście jednego niech będzie radością wszystkich! W tem siła! Niech to gniazdo rymanowskie łączy nas wszystkich rozsianych po całej Polsce w jednej idei: wielkiej służbie Bogu i Ojczyźnie, z pełnią miłości, której święte przykłady dali nam Rodzice nasi, a Wasi Dziadowie”.