• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Laury dla utalentowanych młodych twórców!

„Założyć bibliotekę to jak stworzyć życie”.

Carlos María Domínguez

W dniu 26 maja 2023 roku Pan dyrektor Piotr Cisek wręczył nagrody w Szkolnym Konkursie Literackim „Tajemnica bibliotekarza”, zorganizowanym przez Panią Jolantę Pietruszkę i Pana Waldemara Kilara. Turniej pisarski adresowany był do uczniów klas szóstych oraz siódmej. Zadanie polegało na zredagowaniu ciekawego opowiadania o tematyce detektywistycznej lub kryminalnej, ukazującej podwójne życie bibliotekarza. Bardzo ciekawe pomysły fabularne, drobiazgowość opisu sytuacji, wartka akcja, porywające dialogi bohaterów, interesujące wątki poboczne – to ledwie część atutów zgrabnie napisanych opowiadań, trzymających czytelnika w napięciu aż do samego rozwiązania zagadki. Słowa uznania należą się młodym uczestnikom za bogactwo użytych środków językowych, kreowanie zmyślnej acz prawdopodobnej intrygi, wreszcie – za urodę stylu.

Widać, że uczestnicy konkursu lubią czytać mistrzów kryminału jakich jak: Agatha Christie, Arthur Conan Doyle, a także Mary Higgins Clark, Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz czy Marek Krajewski.
Na konkurs dostarczono 33 opowiadania. Doceniono prace sześciu autorów. Oto wyniki:

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Lokata

1.

  Jakub Szul

6a

I

2.

  Mikołaj Cisek

6a

II

3.

  Julia Szepieniec

6b

III

4.

  Maja Penar

6a

wyróżnienie

5.

  Amelia Malinowska

7a

wyróżnienie

6.

  Jakub Wolski

6a

wyróżnienie

Inspiracją do zorganizowania konkursu był Tydzień Bibliotek, czyli ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczna edycja odbywała się w dniach 8-15 maja pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”.
Pan dyrektor w okolicznościowym wystąpieniu podkreślił, iż biblioteka dziś jest miejscem, gdzie można za darmo wypożyczyć książkę, na przestrzeni wieków jednakże biblioteki zmieniały pokolenia, wspierały rozwój naszej cywilizacji, a tym samym wpływały na losy świata. Chociaż dziś nie przechowują unikatowych dzieł, to dalej pełnią ważną rolę w naszym życiu. To dzięki bibliotekom i organizowanym przez nie wydarzeniom w dzieciach budzi się miłość do książek, a dorośli mogą rozwijać swe pasje czytelnicze. Pan dyrektor pogratulował młodym twórcom talentu i zapału, życząc im wielu sukcesów na niwie literatury.