• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Egzaminy ósmoklasisty już za nami!

„Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga”.

Winston Churchill

W dniach 23-25 maja 2023 roku uczniowie klas ósmych z oddziału A i B przystąpili do obowiązkowych egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Piszący po zakodowaniu prac pod nadzorem komisji egzaminacyjnej rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte sprawdzające ich wiedzę i umiejętności. Trzymamy za nich kciuki, życząc im samych wysokich wyników, które stanowić będą przepustkę do wymarzonej szkoły średniej. W tym roku szkolnym w całej Polsce egzaminy zdawało pół miliona uczniów, w naszej szkole do testów przystąpiło 37 wychowanków (z języka polskiego jako laureatka konkursu kuratoryjnego została zwolniona Zuzanna Michnowicz, której automatycznie przyznano maksymalną liczbę punktów). Prace zostaną ocenione przez niezależnych egzaminatorów, a wyniki poznamy 3 lipca 2023 roku. Przystąpienie do wszystkich trzech części egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.