• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wyniki konkursu „Kangur Matematyczny”

„Kangur Matematyczny” to międzynarodowy konkurs przeprowadzony jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim 31 krajach na tych samych zasadach określonych w regulaminie. Inicjatorem zawodów jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Rywalizacja ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie zestawu zadań przeznaczone jest 75 minut. Dnia 16 marca 2023r. zawody matematyczne przeprowadzano w sześciu kategoriach.
Wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu otrzymali najmłodsi uczestnicy z naszej szkoły, t.j. Antoni Penar z klasy 2a (77,5%) – podopieczny Pani Marii Niemczyk oraz Antonina Jaworska z klasy 3b (75%) –wychowanka Pani Klaudyny Trygar-Kubusiak.

Każdy uczestnik konkursu Kangur otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego, a wyróżnieni uczniowie - książki.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. My dodatkowo. połączyliśmy „Święto Kangura” z „Świętem Liczby Pi”. Była to doskonała okazja do popularyzacji matematyki.