• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jakub Szul wśród laureatów Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz generała Andersa”

„Aż z Iranu gdzieś przez Irak
Z Syrii, razem z Palestyną
Wojtek dzielnie szedł z kompanią
By odbić Monte Cassino”.

Marika i Maleo Reggae Rockers

W dniu 18 maja 2023 roku opublikowano wyniki III Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz generała Andersa”. Wielki sukces odniósł Jakub Szul z klasy 6a, który został laureatem 2. miejsca w części literackiej. Turniej, rozgrywany w dwu kategoriach wiekowych dla dzieci w wieku 9-12 lat oraz młodzieży w wieku 13-16 lat, polegał na przygotowaniu bądź kartki pocztowej, bądź komiksu, bądź opowiadania, przedstawiającego epizod związany z niedźwiedziem Wojtkiem, rozgrywający się na tle działań Wojska Polskiego na Wschodzie, a następnie 2. Korpusu Polskiego w czasie II wojny światowej.
Przypomnijmy, że niedźwiadek Wojtek został kupiony przez polskiego żołnierza – porucznika Anatola Tarnowieckiego – w Iranie w 1942 roku. Przeszedł cały szlak bojowy: z Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę, Egipt do Włoch, a po demobilizacji do Wielkiej Brytanii.

Brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala. Po wojnie trafił do zoo w Edynburgu, gdzie zmarł w 1963 roku w wieku 22 lat.
Patronat nad konkursem objęli: Pani Aileen Orr – autorka książki „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”, Podkarpacki Kurator Oświaty, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Edynburgu, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kairze. Nadesłano ponad 250 prac z Polski, Szkocji, Niemiec, Belgii i Egiptu.
Uczestnicy, zdaniem organizatorów, w swych wypowiedziach literackich i plastycznych „stworzyli niesamowitą opowieść o naszych bohaterach, wojnie, cierpieniu, bohaterstwie, poświęceniu, strachu, smutku i radości, a przede wszystkim o miłości do ojczyzny”.
Wielkie brawa dla Jakuba Szula, który pracował pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara. To kolejny sukces literacki naszego ucznia. Protokół posiedzenia komisji konkursowej można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/oben/rzeszow/konkursy-i-projekty/miedzynarodowy-konkurs-nie/185184,WYNIKI-III-Edycji-Miedzynarodowego-Konkursu-Niedzwiedz-Wojtek-zolnierz-gen-Ander.html