• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wspaniałe wyniki w XXII Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus”!

„Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!”.

Karolina Błażejczyk

W dniu 10 maja 2023 roku poznaliśmy wyniki 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Omnibus”, adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Został on przeprowadzony 23 marca br. W arcytrudnych zmaganiach uczestniczyli uczniowie zainteresowani rozwijaniem swych kompetencji polonistycznych. Opracowane przez organizatorów testy wielokrotnego wyboru sprawdzały gruntownie wiedzę z zakresu słownictwa, fonetyki, fleksji i słowotwórstwa, zastosowania środków językowych i znajomości zagadnień z kręgu genologii, a przede wszystkim czytania ze zrozumieniem tekstów literackich, publicystycznych i popularnonaukowych. Najbardziej wartościowy wynik osiągnęła Antonina Troska z klasy 2a, która zdobyła 88,1% wszystkich punktów możliwych do uzyskania, zajmując 1. miejsce w województwie podkarpackim oraz 6. miejsce w Polsce. Otrzymała nagrodę rzeczową o wartości 100zł. Brawa!

Jej sukces to dowód na to, że warto się uczyć i poszerzać swe horyzonty myślowe. Doskonały wynik uzyskała również Zuzanna Michnowicz z klasy 8a. Sklasyfikowana została na 1. miejscu w województwie i 38. w kraju. Zdobyła z testu 83,33% punktów. Inne wartościowe rezultaty uzyskali: Dawid Smoleń (81,48%), Wiktoria Dereniowska (80,21%), Sandra Franków (77,08%), Maja Penar (76,5%), Szymon Bałuka (75,93%), Kacper Kędra (75,54%).

Poniżej przedstawiamy wszystkie znaczące osiągnięcia naszych wychowanków.

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Miejsce

Imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna

1.

  Antonina Troska

2a

  1. woj.
  6. w kraju

  Maria Niemczyk

2.

  Zofia Kondziołka

2b

  2. w woj.
  75. w kraju

  Magdalena Kasperkowicz

3.

  Oliwia Czerniec

2a

  3. w woj.
  94. w kraju

  Maria Niemczyk

4.

  Mateusz Jakieła

3b

  1. w woj.
  98. w kraju

  Klaudyna Trygar-Kubusiak

5.

  Filip Jurasz

3a

  1. w woj.
  98. w kraju

  Alicja Zajdel

6.

  Laura Madej

3a

  1. w woj.
  98. w kraju

  Alicja Zajdel

7.

  Karol Pitrus

3a

  4. w woj.

  Alicja Zajdel

8.

  Kacper Kędra

4a

  1. w woj.
  64. w kraju

  Alicja Kabiesz

9.

  Antonina Kilar

4a

  9. w woj.

  Alicja Kabiesz

10.

  Anna Rij

4a

  11. w woj.

  Alicja Kabiesz

11.

  Oliwia Grysztar

4a

  12. w woj.

  Alicja Kabiesz

12.

  Martyna Bulik

4b

  13. w woj.

  Alicja Kabiesz

13.

  Alicja Wiśniowska

4b

  14. w woj.

  Alicja Kabiesz

14.

  Gabriela Ziajka

4a

  15. w woj.

  Alicja Kabiesz

15.

  Wiktoria Dereniowska

5a

  3. w woj.
  56. w kraju

  Alicja Kabiesz

16.

  Sandra Franków

5a

  4. w woj.
  87. w kraju

  Alicja Kabiesz

17.

  Zuzanna Zięba

5a

  7. w woj.

  Alicja Kabiesz

18.

  Amelia Penar

5a

  11. w woj.

  Alicja Kabiesz

19.

  Barbara Śliwka

5a

  16. w woj.

  Alicja Kabiesz

20.

  Przemysław Niemczyk

5b

  20. w woj.

  Alicja Kabiesz

21.

  Maja Penar

6a

  5. w woj.
  105. w kraju

  Waldemar Kilar

22.

  Zuzanna Szwarc

6b

  8. w woj.

  Waldemar Kilar

23.

  Mikołaj Cisek

6a

  12. w woj.

  Waldemar Kilar

24.

  Jakub Wolski

6a

  14. w woj.

  Waldemar Kilar

25.

  Julia Mazurek

6b

  16. w woj.

  Waldemar Kilar

26.

  Jakub Szul

6a

  20. w woj.

  Waldemar Kilar

27.

  Amelia Madej

7a

  1. w woj.
  56. w kraju

  Waldemar Kilar

28.

  Amelia Malinowska

7a

  4. w woj.
  89. w kraju

  Waldemar Kilar

29.

  Blanka Krzysztyńska

7a

  5. w woj.

  Waldemar Kilar

30.

  Oliwier Bieńkowski

7a

  6. w woj.

  Waldemar Kilar

31.

  Zuzanna Michnowicz

8a

  1. w woj.
  38. w kraju

  Waldemar Kilar

32.

  Dawid Smoleń

8a

  2. w woj.
  52. w kraju

  Waldemar Kilar

33.

  Szymon Bałuka

8a

  4. w woj.
  110. w kraju

  Waldemar Kilar

34.

  Dorian Smoleń

8a

  6. w woj.
  139. w kraju

  Waldemar Kilar

35.

  Oliwia Wołczańska

8a

  12. w woj.

  Waldemar Kilar

Konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowań i aktywności intelektualnej, wspieranie uzdolnionej młodzieży poprzez stwarzanie możliwości do intelektualnego i twórczego współzawodnictwa, nauki przez zabawę, rozwijanie przydatnych umiejętności i samodzielności u uczniów oraz popularyzację języka polskiego. Jak widać, Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus” promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz ich opiekunów merytorycznych.