• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pod znakiem Orła, Pogoni i Archanioła!

W bieżącym roku mija 160. rocznica zrywu niepodległościowego, określanego jako powstanie styczniowe. Na zaproszenie Pani Anny Bałuki gościliśmy grupę rekonstrukcyjną „Rekonstrukto” z Lublina. Celem spotkania było przybliżenie uczniom okoliczności wybuchu powstania, charakteru walk i atmosfery politycznej tamtego okresu. Uczniowie mieli niecodzienną okazję przymierzyć kapotę kosyniera, założyć czapkę rogatywkę, potrzymać w dłoniach kosę przekutą na sztorc, broń gładko lufową i szablę. Taka żywa lekcja historii to bardzo ciekawa forma przekazu, a możliwość dotknięcia przeszłości dzięki eksponatom to dla uczniów wielka frajda. Młodym widzom uświadomiono, że o wolność i niepodległość nasi przodkowie musieli się wielokrotnie bić. Nie zrażali się porażkami, bo Polacy mają mocny gen wolności. Przed każdym pokoleniem stoją zadania obywatelskie, bo wolność nie jest dana raz na zawsze, więc trzeba ją szanować i być gotowym do poświęceń.