• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces naszych uczniów w powiatowych zawodach sportowych „Baw się z nami”

W dniu 19 maja 2023 roku w naszej szkole odbyły się powiatowe zawody sportowe „Baw się z nami”. Rywalizacja odbyła się pomiędzy naszymi reprezentantami z klas 2 i 3, a uczniami Szkoły Podstawowej z Miejsca Piastowego i Odrzykonia. Młodzi sportowcy musieli się zmierzyć w następujących konkurencjach: dodawanie skoków, bieg z pałeczką sztafetową, zmiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały do bramki. Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji zawodnicy z naszej szkoły pokonali rywali zdobywając zaszczytne 1. miejsce.
Na miejscu 2. znalazła się Szkoła Podstawowa z Odrzykonia, a miejsce 3. zdobyła Szkoła Podstawowa z Miejsca Piastowego. Dyplomy zwycięzcom wręczył dyrektor Pan Piotr Cisek, gratulując sprawności fizycznej i rywalizacji fair play.

W skład zwycięskiej wchodzili: Izabela Drąg, Sławek Penar, Antonina Troska, Miłosz Wilk, Tymoteusz Niemczyk, Mikołaj Such, Antoni Hanus, Karol Pitrus, Nikola Gutkowska, Emilia Żaromska, Kalina Tomkiewicz. Gratulujemy!
Ze sportowcami trenowali: Pani Monika Rygiel i Pan Józef Krzysztyński.