• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Godny pochówek po 69 latach

„Nie opłakała ich Elektra,
nie pogrzebała Antygona”.

„Wilki” Zbigniew Herbert

Dnia 21 kwietnia 2023 roku w kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie odbyły się uroczystości pogrzebowe żołnierza niezłomnego śp. Kazimierza Człowiekowskiego ps. „Niemsta”. Uroczystości miały charakter państwowy, ich oprawę przygotował Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Rzeszowie.
Sylwetkę Kazimierza Człowiekowskiego przedstawił dr hab. Dawid Iwaneczko, dyrektor oddziału. Hołd nieżyjącemu złożył prof. Krzysztof Szwagrzyk. Mszę Świętą celebrował Jego Ekscelencja ksiądz biskup Krzysztof Chudzio. Asystę honorową czynili żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej pośmiertnie Kazimierz Człowiekowski odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a jego żona Jadwiga Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Kazimierz Człowiekowski został ciężko ranny w obławie milicyjno-ubeckiej w Korczynie 18 kwietnia 1954 roku, w dniu następnym zmarł. Wiele tygodni później UB powiadomiło żonę Jadwigę o jego śmierci. Nigdy nie poznała jednak miejsca jego pochówku, chociaż podejmowała liczne starania w tym kierunku.
Dopiero w 2021 roku zespołowi Biura Poszukiwań i identyfikacji IPN udało się odkryć miejsce pochówku Kazimierza Człowiekowskiego na Cmentarzu Pobitno w Rzeszowie i po przeprowadzeniu niezbędnych badań antropologicznych ogłoszono ten fakt publicznie 22 lipca 2022 roku w Warszawie.
Ostatecznie pogrzebu doczesnych szczątków swego ojca mogły doczekać jego dzieci: Barbara, Maria i Zbigniew. Ich nieugięta postawa i wieloletnie starania zostały zakończone uroczystym pogrzebem.
Po wielu latach Kazimierz Człowiekowski wrócił do ukochanego Krosna i spoczął w Alei Zasłużonych Cmentarza Komunalnego.
Na specjalne zaproszenie IPN w Rzeszowie, naszą społeczność szkolną mieli zaszczyt reprezentować Dyrektor Piotr Cisek i Anna Bałuka.