• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Samorządności

Dnia 21 marca 2023 roku w naszej szkole przywitaliśmy wiosnę tradycyjnie organizując Dzień Samorządności. Z tej okazji uczniowie starszych klas wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili trzy pierwsze lekcje z następujących przedmiotów: Anna Pelczar i Wiktor Hanus – język angielski, Maja Niemczyk i Jan Fabisz – język polski, Blanka Krzysztyńska i Amelia Madej – matematyka, Dorian Smoleń – historia, Antoni Kaczor – chemia i matematyka, Zuzanna Michnowicz – biologia, Dawid Smoleń – geografia. Rolę dyrekcji szkoły pełnili Szymon Bałuka i Zuzanna Rygiel. W tym wyjątkowym dniu nauczyciele i uczniowie przybyli na zajęcia w kolorach wiosny, nierzadko okraszonych roślinnymi akcentami.
Data tego szkolnego wydarzenia nie jest przypadkowa, gdyż co roku w czasie równonocy wiosennej przypadającej na 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia, gdyż wcześnie zapadający zmrok jest dla wielu osób bardzo męczący. Od rozpoczęcia kalendarzowej wiosny dzień stopniowo się wydłuża kosztem nocy, co jest powodem radości nie tylko dla ludzi, ale budzącej się do życia przyrody.

Samorząd Uczniowski