• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dorian Smoleń laureatem II Wojewódzkiego Konkursu „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”

Dnia 10 marca 2023 roku w Zespole Szkół w Zręcinie odbył się II Wojewódzki Konkurs poświęcony życiu i dziełu Ignacego Łukasiewicza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a: Dawid Smoleń i Dorian Smoleń, którym w przygotowaniach pomagała Pani Anna Bałuka. Swoich przedstawicieli miały 23 szkoły z terenu województwa podkarpackiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z bardzo trudnym i wymagającym szczegółowej wiedzy testem. Zadania bazowały na wielu źródłach ikonograficznych i trzeba było wykazać się znajomością faktów, osób, fotografii, dokumentów. Po godzinnym maratonie wiedzowym uczniowie udali się na zręciński cmentarz, by pomodlić się złożyć kwiaty na grobie Honoraty i Ignacego Łukasiewiczów. Następnie młodzież w obecności opiekunów udała się do Bóbrki, by zwiedzić Skansen Przemysłu Naftowego, dotknąć śladów działalności wielkiego pioniera przemysłu naftowego. Po powrocie na wszystkich czekał smakowity obiad. Pobyt w Zręcinie kończyła uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród. W gronie laureatów znalazł się Dorian Smoleń. Gratulujemy zdobytej wiedzy i osiągniętego sukcesu. Brawo!
(fot. ZS w Zręcinie)